Federation of Parents and Citizens' Association

Northern Sydney Region

 

 

2008 Beijing Olympians from NSW public high schools

 

 

Home

 

Newspaper article links

 

ENews

 

 

 

 

 

 

2008 Beijing Olympians from NSW public high schools

 

Name

Sport

School - alphabetical order

1

Casey EASTHAM 

Hockey 

Albion Park High School 

2

Iain MURRAY 

Sailing 

Balgowlah Boys High School 

3

Thomas LAURICH 

Rowing 

Barrenjoey High School 

4

Adrian LEIJER 

Football 

Belmont High School 

5

Jacqueline LAWRENCE 

Canoe/Kayak - Slalom 

Bonalbo Central School

6

Kerry WYBORN 

Softball 

Cambridge Park High School 

7

Bruce QUICK 

Shooting 

Campbelltown High School 

8

Lisa CORRIGAN 

Athletics 

Canowindra High School 

9

Benjamin AUSTIN 

Sailing 

Colo High School 

10

Brooke PRATLEY 

Rowing 

Crookwell High School 

11

Craig STEVENS 

Swimming 

Endeavour Sports High  

12

Janelle SHEPHERD 

Judo 

Erskine Park High School 

13

Heath RYAN 

Equestrian - Dressage 

Francis Greenway High School 

14

Lara DAVENPORT 

Swimming 

Galston High 

15

Warren POTENT 

Shooting 

Greystanes High 

16

Kirk PALMER 

Swimming 

Henry Kendall High School

17

Melanie WELLS 

Hockey 

Hurlstone Agricultural High School 

18

Nathan WILMOT 

Sailing 

Killarney High School 

19

Jenna SANTOROMITO 

Water Polo 

Kirrawee High School 

20

Alicia MCCORMACK 

Water Polo 

Kirrawee High School 

21

Kate HOLLYWOOD 

Hockey 

Kirrawee High School 

22

Mia SANTOROMITO 

Water Polo 

Kirrawee High School 

23

Natalie WARD 

Softball 

Kotara High School 

24

David SMITH 

Canoe/Kayak - Flatwater 

Lake Illawarra High 

25

Melanie ROCHE 

Softball 

Leumeah High School 

26

Matthew NIELSEN 

Basketball 

Penrith High School 

27

Michael DIAMOND 

Shooting 

Port Hacking High 

28

Kenrick John MONK 

Swimming 

Quakers Hill High School 

29

Melissa RIPPON 

Water Polo 

Sefton High School 

30

Rebecca RIPPON 

Water Polo 

Sefton High School 

31

Natalie TITCUME 

Softball 

St Marys Senior High 

32

Jane SAVILLE 

Athletics 

Sydney Girls High School 

33

David MOORE 

Shooting 

Sydney Technical High 

34

Oenone WOOD 

Cycling - Road 

Taree High School 

35

Darren BUNDOCK 

Sailing 

Terrigal High School 

36

Ky HURST 

Swimming 

Terrigal High School 

37

Mark BRIDGE 

Football 

Westfields Sports High School 

38

David CARNEY 

Football 

Westfields Sports High School 

39

Dani SAMUELS 

Athletics 

Westfields Sports High School 

40

Fabrice LAPIERRE 

Athletics 

Westfields Sports High School 

41

Trent MCCLENAHAN 

Football 

Westfields Sports High School 

42

Emma MOFFATT 

Triathlon 

Woolgoolga High School 

43

Ruben ZADKOVICH 

Football 

Woonona High School 

 

 

 

Althlete

Bios

Home

Email Us

P&C NSW

Note: This site is provided for your convenience and information. Information featured on this page does not necessarily reflect P&C policies or the views of the NSW P&C Federation or the Northern Sydney Regional Council of Parents and Citizens Associations and is not guaranteed to be correct.

 

style='text-decoration:none;text-underline:none'>free web tracker